Вход для пользователей

итальянское гражданство.

vita аватар

господа,давайте поговорим об итальянском гражданстве. Что мы преобретаем и что теряем сменив гражданство? кто уже через ето прошел? с какими трудностями сталкивался,как в Италии так и у себя на родине? даже те же вопросы о приватной собственности....



Kateryna аватар
Re: итальянское гражданство.

пока этот факт не изменил мою жизнь... никак

Luciana аватар
Re: итальянское гражданство.

Теперь и живя с мужем-итальянцем в России можно получить итальянский паспорт, но займет это чуть больше времени (чем обычно)Посольство Италии этим занимается без всяких заморочек.
А вот мужу-итальянцу получить вид на жительство или российское гражданство-большая проблема!!!
У нас здесь, в России, в этом вопросе побольше преград.

kaushka аватар
Re: итальянское гражданство.

Я знаю человека который убеждал меня в том, что у него есть гражданство, в действительности никакого гражданства не было.
Наверно этому человеку очень важно было что бы я думал что он гражданин Италии, хотя мне все равно [ rofl ]

bella аватар
Re: итальянское гражданство.

изменило ли мою жизнь получение итальянского гражданства? не сказала бы...но то, что облегчило, это факт....

vita аватар
Re: итальянское гражданство.

как облегчило?

Lymes аватар
Re: итальянское гражданство.

Цитата:
как облегчило?

1. не нужно обновлять пермессо или ставить штампики в карту ди соджорно, продлевая иностранный паспорт.

2. во многих местах, особенно при оформлении кредитов, процедуры резко упрощаются. а некоторые вещи и вовсе невозможно оформить без гражданства.

3. мобильность. даже мне. с израильским паспортом в некоторые страны нельзя соваться. с итальянским - можно, хотя я в эти страны никогда и не поеду, но факт налицо. :) а уж с украинским паспортом, полагаю, вы никуда и не сможете поехать без визы.

vita аватар
Re: итальянское гражданство.

а как же карта д идентита? куда с ней можно поехать?

Lymes аватар
Re: итальянское гражданство.

Цитата:

а как же карта д идентита? куда с ней можно поехать?

Карта д'идентита это всего лишь удостоверение личности. Итальянцы могут ездить с ней или с любым другим удостоверением личности по странам ЕС.

Иностранцы экстракоммунитарии, резиденты в Италии и обладающие картой д'идентита, не могут по ней выезжать из Италии. На её обороте стоит штампик - non valida ai fini dell'espatrio, что означает: не годна для выезда из страны.

jasminecrimea аватар
Re: итальянское гражданство.

Здесь тебе гражданство облегчит жизнь, будет может чуть-чуть легче поступить на работу, на учебу. Проще передвигаться с ит. паспортом. С картой дидентита никуда МЫ не можем поехать. Летом с мужем ездили в Швейцарию, у меня порпосили загранпаспорт и поставили в него выезд из Италии ,а потом въезд.
Что касается Украины, у нее запрещено двойное гражданство, но это значит только то, что до тех пор, пока ТЫ САМА не откажешься от украинского гражданствва, силой у тебя его никто не отберет и Украина в тебе видит украинскую гражданку. А отказываться от гражданства зачем? Пусть себе национальный паспорт лежит спокойненько до лучших времен. В Украине он тебе еще пригодится при решении всяких дел, наследства, например. Украине совесм необязательно знать, что стала ит. гражданкой. Я этот вопрос довольно таки хорошо изучила на будущее, но пару подружек имею, они так и сделали,как я выше написала. Уезжают и приезжают в Украину/ из Украины по ит. паспорту, а там пользуются национальным украинским.

vita аватар
Re: итальянское гражданство.

да ты что?неужели никто не проверяет? а малой? он ведь украине на Украине, а тут итальянец, по законам. Путаница выходит.

Kateryna аватар
Re: итальянское гражданство.

Ниче не путаница, просто он имеет равные права в Украине и Италии, а по наступлению 18 лет выберет какое гражданство ему больше нравится

jasminecrimea аватар
Re: итальянское гражданство.

Все правильно, Катя. Для Украины твой сын остается гражданином Украины, а для Италии - итальянцем. Путаницы никакой нет. Равно как и ты, для Украины остаешься украинкой, а для Италии становишься итальянкой при получении гражданства.
Вот, что пишет посольство УКраины по этому поводу.
------------------------------
ГРОМАДЯНСТВО УКРАЇНИ

1 березня 2001 року набрала чинності нова редакція Закону України "Про громадянство України".

Ним визначаються, зокрема, підстави для набуття і припинення громадянства України.

Відповідно до Конституції України громадянин України не може бути позбавлений громадянства і права змінити громадянство.

Україна гарантує піклування та захист своїм громадянам, які перебувають за її межами. Громадянин України не може бути позбавлений права в будь-який час повернутися в Україну.

Згідно з Конституцією України в Україні існує єдине громадянство.

Україна належить до тих держав, які не визнають множинного (подвійного) громадянства, оскільки вважають, що особа не може одночасно ефективно користуватися правами та виконувати обов'язки стосовно декількох держав.

Під "множинним громадянством" слід розуміти наявність у особи одночасно громадянства двох або більше держав.

Згідно зі статтею 2 Закону України "Про громадянство України", якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 19 Закону, громадянин України, який після досягнення ним повноліття добровільно набув громадянство іншої держави, втрачає громадянство України.

Позиція України стосовно множинного громадянства узгоджується з нормами міжнародного права.

Коло осіб, які належать до громадянства України, визначено у статті 3 Закону України "Про громадянство України".

Громадянами України є всі громадяни колишнього СРСР, які на момент проголошення незалежності України (24 серпня 1991 року) постійно проживали на території України.

Перелік документів, що підтверджують громадянство України, визначає стаття 5 Закону України "Про громадянство України".

Громадянство України за кордоном і під час перетину Державного кордону України підтверджує паспорт громадянина України для виїзду за кордон, проїзний документ дитини, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу.

Документом, що підтверджує громадянство України, є посвідчення особи на повернення в Україну. Посвідчення дає право громадянинові України, який постійно проживає в Україні, на в'їзд в Україну у разі втрати або псування під час перебування за кордоном паспорта громадянина України для виїзду за кордон або зазначених вище документів.

Закон України "Про громадянство України" передбачає поновлення у громадянстві України. Порядок поновлення регулюється статтею 10 Закону.

Поновлення у громадянстві України застосовується до осіб, які набули громадянство України 24 серпня 1991 року і пізніше, а згодом це громадянство було припинено відповідно до Указу Президента України – попереднього чи нині чинного. Закон допускає також можливість поновлення у громадянстві незалежно від того, на яких підставах особа свого часу припинила громадянство України, за винятком лише одного випадку – коли особа втратила громадянство України внаслідок подання свідомо неправдивих відомостей або фальшивих документів під час оформлення набуття чи прийняття громадянства України.

Цей виняток стосується лише тих осіб, які були прийняті до громадянства України на підставі статті 9 Закону України "Про громадянство України" в редакції від 18 січня 2001 року.

Законодавство України про громадянство надає можливість громадянину України вийти з її громадянства. При цьому в Україні застосовується дозвільний порядок виходу особи з громадянства. Умови виходу особи з громадянства України закріплені у статті 18 Закону. Загальне правило полягає в наступному: громадянин України, який виїхав на постійне проживання за кордон, може вийти з громадянства України за його клопотанням. Особа вважається такою, що виїхала на постійне місце проживання за кордон, якщо в її паспорті громадянина України для виїзду за кордон є відмітка про такий виїзд, або якщо в її паспорті громадянина колишнього СРСР зразка 1974 року є відмітка про виписку з території України.

Вихід з громадянства України допускається лише за умови, якщо особа набула громадянство іншої держави або отримала документ, виданий уповноваженими органами іншої держави, про те, що громадянин України набуде її громадянство, якщо вийде з громадянства України.

Ця умова спрямована на уникнення випадків безгромадянства внаслідок виходу з громадянства України.

Вихід з громадянства України не допускається, якщо особу, яка клопоче про вихід з громадянства України, притягнуто як обвинувачену у кримінальній справі або стосовно якої в Україні є обвинувальний вирок суду, що набрав чинності і підлягає виконанню.

Дитина, яка виїхала разом з батьками на постійне проживання за кордон, у разі їхнього виходу з громадянства України може вийти з нього разом з батьками за клопотанням одного з них.

Якщо один з батьків виїхав разом з дитиною на постійне проживання за кордон і виходить з громадянства України, а другий залишається громадянином України або іноземцем чи особою без громадянства, вона може вийти з громадянства України разом з тим із батьків, який виходить з громадянства України, за його клопотанням.

Дитина, яка виїхала на постійне проживання за кордон і батьки якої вийшли з громадянства України, може вийти з громадянства України за клопотанням одного з батьків.

Якщо дитина виїхала на постійне проживання за кордон з одним з батьків і він вийшов з громадянства України, а другий є громадянином України або іноземцем чи особою без громадянства, дитина може вийти з громадянства України за клопотанням одного з батьків, який вийшов з громадянства України. Згода на вихід з громадянства другого з батьків при цьому не вимагається.

Дитина, яка набула громадянство України за народженням, може вийти з громадянства України за клопотанням одного з батьків. У даному випадку Закон не пов'язує вихід дитини з громадянства України з виходом з нього її батьків або одного з них, з місцем проживання дитини або її батьків.

Дитина, усиновлена подружжям, один з якого є громадянином України, а другий - іноземцем, може вийти з громадянства України за клопотанням усиновителя, який є іноземцем. Згода другого з батьків при цьому не вимагається.

Дитина, усиновлена іноземцями або особами без громадянства, може вийти з громадянства України за клопотанням одного з усиновителів. І в цьому випадку дитина може вийти з громадянства України незалежно від виходу з нього батьків, а також місця проживання її і батьків.

Вихід дітей віком від 15 до 18 років з громадянства України може відбуватися лише за їхньою згодою. Згода на вихід дитини такого віку з громадянства України надається нею письмово у формі заяви і подається в її присутності. За наявності поважних причин (хвороба дитини, стихійне лихо тощо) заява може подаватися у відсутності дитини.

Датою припинення громадянства України у випадках, викладених вище, є дата видання відповідного Указу Президента України.

https://www.consolatoucraina.com/citizenship.htm

jasminecrimea аватар
Re: итальянское гражданство.

Это про детей, рожденных в Италии.
-------------------

НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ В ІТАЛІЇ

ПРО НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ ЙОГО БАТЬКИ-НЕ ГРОМАДЯНИ ІТАЛІЇ МАЮТЬ ОФІЦІЙНО ПОВІДОМИТИ (fare denuncia di nascita), НА ЇХ ВИБІР,

впродовж 3 днів – керівництво пологового будинку або лікарні, де народилася дитина;

впродовж 10 днів – відділ РАЦС комуни за місцем народження дитини;

впродовж 10 днів – відділ РАЦС за місцем проживання батьків дитини.

Для цього батьки-іноземці або один з них мають надати в один із викладених вище закладів документ про народження дитини (attestazione di nascita), виданий лікарняним закладом, в якому народилася дитина.

Той з батьків, який офіційно заявляє про народження дитини, не обов‘язково повинен проживати на території відділу РАЦС комуни, де народилась дитина. Він може проживати в іншій комуні або навіть нелегально перебувати на території Італії.

Якщо батьки офіційно повідомляють про народження дитини на 11-12 день або пізніше, то службовець відділу РАЦС вправі запитати причини запізнення і може повідомити про цей факт прокурору республіки провінції, де знаходиться комуна.

Батьки-іноземці мають право присвоїти дитині ім‘я та прізвище на їх власний вибір, на підставі законодавства країни їх походження. Саме вони визначають правопис імені, наприклад, “Oleksandr”, а не “Alessandro”, згідно з яким дитина буде вписана у свідоцтво про народження. Місцеві органи влади Італії не вправі чинити тиск на батьків щодо імені, прізвища або їхнього правопису. Якщо ж батьки є громадянами різних країн, місцеві органи влади зобов‘язані з‘ясувати у дипломатичній установі вимоги законодавства країни походження іноземця щодо прізвища та громадянства, яке буде присвоєно новонародженому.

Після народження дитини батьки-іноземці, які легально проживають в Італії, мають якомога скоріше звернутися до місцевого відділу поліції (questura di appartenenza), де вони отримували свого часу дозвіл на проживання, з заявою щодо внесення в цей документ даних щодо дитини. Лише після внесення дитини в дозвіл на проживання батьків або одного з них службовець Відділу прописки (l’Ufficiale di Anagrafe) відповідної комуни може зареєструвати місце проживання дитини (effettuare l’iscrizione del minore in anagrafe) за адресою проживання її батьків або лише матері.

ЗА ЯКИХ УМОВ Є ЧИННИМИ В УКРАЇНІ ДОКУМЕНТИ, ВИДАНІ ВІДДІЛОМ РАЦС ІТАЛІЙСЬКОЇ КОМУНИ ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ:

На підставі довідки з пологового будинку (Attestazione di nascita) народження дитини в Італії реєструється відділом РАЦС (Ufficio di stato civile) комуни за місцем Вашого тимчасового проживання, про що батькам видається в оригіналі відповідний документ (certificato di nascita або estratto degli atti di nascita).

Звертайте увагу відділу РАЦС комуни на необхідність видачі Вам свідоцтва про народження або виписки з реєстру актів про народження з обов’язковим зазначенням прізвища та імені батьків дитини, якщо вони – громадяни України, або принаймні матері - громадянки України (indicare sul certificato di nascita la paternità e la maternità).

На підставі оригіналу одного з цих документів, на якому проставлено апостиль префектури за місцем народження дитини і в якому вказані дані батька та матері, в разі бажання батьків, дитину може бути вписано в Консульському відділі в їх паспорти (див. Вписання дитини в паспорти батьків).

Увага: чинним документом про народження дитини в Італії для подальшого використання в Україні є лише cвідоцтво про народження дитини.

Для того, щоб свідоцтво про народження, отримане в Італії, було чинним в Україні необхідно:

1) звернутися до префектури для проставлення на документі штампу “апостиль”;

2) перекласти його українською мовою;

3) засвідчити переклад свідоцтва в Консульському відділі.

ПЕРЕКЛАД: Перекладене свідоцтво про народження дитини слід представити до Консульського відділу для засвідчення правильності перекладу. Документи для перекладу або засвідчення правильності перекладу можуть подаватися до Консульського відділу їх власниками або уповноваженими ними особами.

Вартість засвідчення правильності перекладу в консульському відділі за нетерміновим тарифом – 30 євро (документ отримується заявником в той же день).

***

Оригінал свідоцтва про народження з апостилем префектури та його переклад, відповідним чином оформлені і засвідчені Консульським відділом, є дійсними в Україні і визнаються на кшталт свідоцтва про народження українського зразка.

Просимо звернути увагу на те, що ВІТЧИЗНЯНІ ВІДДІЛИ РАЦС НЕ ПРОВОДЯТЬ ПОВТОРНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ДІТЕЙ, НАРОДЖЕНИХ ЗА КОРДОНОМ, і тому свідоцтво про народження українського зразка в Україні повторно не оформлятиметься.

https://www.consolatoucraina.com/nascita.htm

Sergey71 аватар
Re: итальянское гражданство.

Написано vita:
как облегчило?

Да ради того,что бы квестуру с её работниками[ angry ] больше не видеть уже можно получать гражданство(если есть возможность:(,мне ещё до него долго...)

Kateryna аватар
Re: итальянское гражданство.

Ого Оля подготовилась!

jasminecrimea аватар
Re: итальянское гражданство.

да, я по юридическим вопросам жизни в Италии или выезда в Италию уже могу свое агентство открывать. :D

Juli аватар
Re: итальянское гражданство.

Оль, так давно пора уже... :) Ты у нас главный гуру по юридическим вопросам.

jasminecrimea аватар
Re: итальянское гражданство.

[ shy ] По юридическим вопросам, касающимся Украины. Просто пройти много всего пришлось.



Наверх страницы


Настройки просмотра комментариев
Выберите нужный метод показа комментариев и нажмите "Сохранить установки".
Loading ...